Navrhování základových a pažicích konstrukcí

Navrhování základových a pažicích konstrukcí
zoom Zobrazit v plné velikosti
Cena: 450 Kč
Bez DPH: 409,09 Kč
ks
Autor: Jan Masopust
Vydavatel: INFORMAČNÍ CENTRUM ČKAIT s.r.o., Praha 2018, 2. vydání
Formát, počet stran: B5, vazba V2, 368 stran
ISBN: 978-80-88265-12-2

Připravovaná publikace "Navrhování základových a pažicích konstrukcí" rozšiřuje v roce 2012 vydanou a již rozebranou publikaci stejného názvu. Ta reagovala na vydání normy ČSN EN 1997-1, Eurokód 7: Navrhování geotechnických konstrukcí – Část 1: Obecné zásady, jenž se od roku 2010 stala v České republice jedinou platnou normou pro navrhování geotechnických konstrukcí.

Nové vydání publikace se skládá ze tří část. První část, týkající se základových konstrukcí, je dále rozdělena do čtyř podkapitol: geotechnický průzkum, navrhování základových konstrukcí, plošné základy a hlubinné základy. Druhá část zabývající se pažicími konstrukcemi stavebních jam a je rozdělena do šesti podkapitol, kterými jsou stavební jámy, kotvení stavební konstrukce, navrhování pažených stavebních jam, opěrné zdi, zásady odvodňování stavebních jam a monitoring pažicích konstrukcí. Třetí, poslední, část pojednává o významnějších metodách zlepšování vlastností základové půdy. Pro každou z geotechnických konstrukcí jsou vždy uvedeny zásady jejího provádění, popř. technologického postupu výroby, neboť ty jsou zcela zásadní a jsou nedílnou součástí návrhu. Dále je uvedena metoda výpočtu v případě 1.mezního stavu a vesměs i 2.mezního stavu, jež je v ČR obvyklá tím, že jsou v ní striktně aplikovány zásady Eurokódu 7-1. Nakonec je návrh doplněn početním příkladem.

Autorizované osoby v oboru Geotechnika, Statika a dynamika staveb a Mosty a inženýrské konstrukce mohou odebrat tuto publikaci zdarma. Kniha je k vyzvednutí na jednotlivých oblastních kancelářích. Nabídka platí do vyčerpání zásob.

Copyright MAXXmarketing Webdesigner GmbH