Moderní beton

Moderní beton
zoom Zobrazit v plné velikosti
Cena: 395 Kč
Bez DPH: 359,09 Kč
ks
Autor: Mario Collepardi, český překlad Vlastimil Bílek
Vydavatel:INFORMAČNÍ CENTRUM ČKAIT s.r.o., Praha 2008
Formát, počet stran: B 5, str. 340
 
Kniha "Moderní beton" je moderní z několika pohledů:
  1. Všímá si soušasného betonu, tedy betonu, ve kterém je často jen malý podíl portlandského cementu a vysoký podíl latentně hydraulických nebo pucolánových příměsí (vysokopecní strusky, popílku,…) nebo víceméně inertních látek (mletý vápenec). Velká pozornost je věnována chemickým přísadám, zejména superplastifikátorům, ale i ostatním. Je například demonstrováno, jak je kombinací superplastifikátoru, přísady redukující smrštění, vláken a/nebo rozpínavé přísady, dosaženo betonu, který nevykazuje smrštění ani při vyloučení ošetřování a zůstává bez trhlin.

  2. Kniha si všímá současných potřeb projektantů a stavebních inženýrů, kteří jsou s betonem v každodenním styku, ale není primárně zaměřena na vědu. Uživatelům poskytuje jak moderní náhled na beton, tak orientaci v současných normách.

  3. Kniha je založena na evropských normách (EN). Jsou v ní zmíněny i americké, kanadské nebo japonské normy, ale základem jsou normy EN.

  4. Pro snadnější orientaci v normových předpisech a zásadách pro dosažení mechanických vlastností a trvanlivosti je ke knize na CD připojen software "Easy and Quick".

  5. Pro hlubší orientaci jsou v každém odstavci uvedeny konkrétní odkazy na stránky firmy Enco, kde čtenář nalezne daleko hlubší a vědecký pohled na daný problém.
 
Copyright MAXXmarketing Webdesigner GmbH